DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Linux Dağıtımları

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

OpenMandriva önce Mandrake sonra Mandriva linux şimdide OpenMandriva adı altında yoluna devam ediyor.

  • Mandrake Linux 1998 den beri Mandriva Linux olarak anılıyor.Herkes için kolay kullanımı amaç edinmiş bir dağıtım. Bilinen güçlü stabil en iyi grafiksel işletim sistemlerinden biri.  Konfigürasyonu ayarları grafiksel olarak kolayca ayarlanabiliyor  son kullanıcıyı hedef edinmiş dağıtımlardan. Kde masaüstü ortamını öntanımlı olarak başarıyla uygulayan bir dağıtım. Rpm tabanlı.
  • Mandriva Linux 2010.2Merkezi denetim  özellikleriyle Pclinuxosla aynı özelliklere sahip dvd versiyonunu yükleyerek pek çok programı yüklemekten kurtulabilirsiniz. kde masaüstü ortamı öntanımlı ve maalesef kde gnome ortamına göre daha çok çökmelerle karşılaşıyor. Buna rağmen kde yi başarıyla uygulayan bir dağıtım. Bir önceki sürümün hataları gidierilmiş güncellemeleri yapılmış hali.
  • OpenMandriva

Kökeni: Fransa
Mimari: i686, x86_64
Masaüstü: KDE Plazma
Kategori: Masaüstü, Canlı Ortam
Durumu: Etkin
Popülerlik: 69 (176 Günlük ziyaret)
OpenMandriva dağıtımı, OpenMandriva Association sponsorluğunda tam özellikli bir Linux masaüstü ve sunucudur. 2012'de Mandriva Linux'u çatallatan, Mandriva'nın orijinal araç ve araçlarının birçoğunu içeren ve kendi geliştirmelerini ekleyen bir Rus Linux dağıtım projesi olan ROSA'ya dayanıyor. OpenMandriva'nın amacı, genel olarak ücretsiz ve açık kaynaklı yazılımların ve özellikle de OpenMandriva projelerinin oluşturulması, geliştirilmesi, tanıtımı ve dağıtımını kolaylaştırmaktır.