DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Özel Haber&Tanıtım

Zorin Hakkında

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Zorin OS açık kaynak yazılımlara daha sorunsuz erişim sağlayan, Linux’ a yeni başlayanlar için tasarlanmış çok fonksiyonlu bir işletim sistemidir.

Dünyanın en popüler Linux işletim sistemi Ubuntu temellerine dayanmaktadır

Zorin OS dağıtımının birçok avantajından bazıları şunlardır:

  • Zorin OS güvenlidir, pratikte olduğu gibi virüs veya zararlı yazılım alma riski yok denecek kadar azdır.
  • Zorin işletim sistemi , dünyanın en güvenilir sistemlerden biri olan Ubuntu Linux’ a dayalı olarak istikrarlı ve sağlam bir işletim sistemidir.
  • Zorin OS bir out-of-the-box yazılım çözümüdür
  • Zorin OS çok hızlı bir işletim sistemidir. Windows 7 den 4 kat daha hızlı daha olduğu test edilmiştir.
  • Zorin OS 55 dilde kullanılabilir.
  • Zorin OS tamamen özelleştirilebilir işletim sistemidir.

Zorin OS kullanıcılara tek bir düğmeye dokunarak kullanıcı arayüzü değiştirmenizi sağlayan benzersiz Look Changer programını sunuyor. Sadece bir tıklama ile ister Windows 7, ister Windows XP veya Zorin OS Core veya Eğitsel masaüstüne geçebilir veya Linux kullanıcısının GNOME arayüzüne dönebilirsiniz . Premium sürümlerinde (Zorin OS Oyun, Multimedya ve Ultimate)  Mac OS X, Windows Vista ve Windows 2000 görünümleri de mevcuttur.
Zorin OS bir kelime işlemci, hesap tablosu ve sunum yazılımlarını içeren OpenOffice paketi, Firefox web tarayıcısı, Evolution e-posta istemcisi gibi  ile , Rhythmbox müzik çalar, video oynatıcı Totem, GIMP resim editörü, bir çok multimedya kodek ve daha fazlası yüklü olarak gelir.
Zorin OS kullanıcılara daha fazla esneklik sağlar. Bunları mevcut işletim sistemini Zorin OS yanı sıra  Microsoft Windows programlarını kullanmak ve çalıştırmak için  WINE ve Playonlinux yardımıyla sağlar. Testlerin çoğu Windows uygulamalarının  Zorin OS üzerinde Microsoft Windowstan daha daha hızlı çalıştırtırılabildiğini göstermektedir. Zorin OS işletim sistemine geçiş yapan veya iki sistemi beraber kullanan Windows kullanıcıları için Windows grafik kullanıcı arabiriminin aynsını sağlar .

Zorin OS GNOME masaüstü ortamını kullanmaktadır. Gnome Masaüstü tamamen açık kaynaktır, bu isteyen herkesin kendi zevkine uygun olarak  istediği her şeyi değiştirebileceği anlamına gelir

Topluluk yardımı ile oluşturulmuştur, siz de  Zorin OS projesine katkıda bulunabilirsiniz ! (Forum sayfasına bakınız). Burada Zorin OS işletim sisteminin sadece birkaç özelliği ve  avantajlarından söz ettik, fakat  videolara, ekran görüntülerine bakarak ya da Zorin OS işletim sistemini edinerek,  daha büyük bir resim elde edebilirsiniz.

Zorin OS 4 Core, Premium ve Lite sürümleri indirilebilir durumda !


Zorin OS açık kaynak yazılımlara daha sorunsuz erişim sağlayan, Linux’ a yeni başlayanlar için tasarlanmış çok fonksiyonlu bir işletim sistemidir.

Dünyanın en popüler Linux işletim sistemi Ubuntu (sürüm 10.10) temellerine dayanmaktadır.

Zorin OS dağıtımının birçok avantajından bazıları şunlardır:

* Zorin OS güvenlidir, pratikte olduğu gibi virüs veya zararlı yazılım alma riski yok denecek kadar azdır.
* Zorin OS işletim sistemi , (dünyanın en güvenilir işletim sistemlerinden biri olan Ubuntu Linux’ a dayalı olarak) istikrarlı ve sağlam bir işletim sistemidir.
* Zorin OS bir out-of-the-box yazılım çözümüdür
* Zorin OS çok hızlı bir işletim sistemidir. Windows 7 den 4 kat daha hızlı daha olduğu test edilmiştir.
* Zorin OS 55 dilde kullanılabilir.
* Zorin OS tamamen özelleştirilebilir işletim sistemidir.

Zorin OS kullanıcıların tek bir düğmeye dokunarak kullanıcı arayüzünü değiştirebilmesini sağlayan benzersiz Look Changer programını sunuyor.

Resmi gerçek boyutunda görmek için üzerine tıklayın..

Sadece bir tıklama ile ister Windows 7, ister Windows XP veya Zorin OS Core veya Eğitsel masaüstüne geçebilir veya Linux kullanıcısının GNOME arayüzüne dönebilirsiniz . Premium sürümlerinde (Zorin OS Oyun, Multimedya ve Ultimate)  Mac OS X, Windows Vista ve Windows 2000 görünümleri de mevcuttur.

Splash Screen ManagerInternet Tarayıcısı Yöneticisi ve Background Plus Zorin OS için geliştirilen özgün programlardır.

Zorin OS kelime işlemci, hesap tablosu ve sunum yazılımlarını içeren bir OpenOffice paketi, Firefox web tarayıcısı, Evolution e-posta istemcisi gibi temel yazılımlar  ile , Rhythmbox müzik çalar, video oynatıcı Totem, GIMP resim editörü, bir çok multimedya kodek ve daha fazlası yüklü olarak gelir.

Zorin OS kullanıcılara daha fazla esneklik sağlar. Bunları mevcut işletim sistemi Zorin OS yanı sıra  Microsoft Windows programlarını kullanmak ve çalıştırmak için  WINE ve Playonlinux yardımıyla sağlar. Testlerin çoğu Windows uygulamalarının  Zorin OS üzerinde Microsoft Windowstan daha daha hızlı çalıştırtırılabildiğini göstermektedir. Zorin OS işletim sistemine geçiş yapan veya iki sistemi beraber kullanan Windows kullanıcıları için Windows grafik kullanıcı arabiriminin aynısını sağlar .

Zorin OS GNOME ve LXDE masaüstü ortamlarını kullanmaktadır. Gnome Masaüstü tamamen açık kaynaktır, bu isteyen herkesin kendi zevkine uygun olarak  istediği her şeyi değiştirebileceği anlamına gelir

Topluluk yardımı ile oluşturulmuştur, siz de  Zorin OS projesine katkıda bulunabilirsiniz ! (Forum sayfasına bakınız). Burada Zorin OS işletim sisteminin sadece birkaç özelliği ve  avantajlarından söz ettik, fakat  videolara, ekran görüntülerine bakarak ya da Zorin OS işletim sistemini edinerek,  daha büyük bir resim elde edebilirsiniz.

Zorin OS anasayfa:

http://zorin-os.webs.com/

Tüm indirmeler için ftp dizini:
ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/zorin/