DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES
160161
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Tüm Günler
447
224
1736
156398
6548
11846
160161

Your IP: 54.92.170.149
2018-07-22 14:41

Özel Haber&Tanıtım

Robolinux

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

    Robolinux 

 

Macos icon teması ,  compiz ,  sanal windows ile bütün windows programları ve bütün ekran kartları, yazıcı ve wireless sürücüleri debian tabanlı bu dağıtımda hazır.

Robolinux Debian wheezy tabanlı yeni ve başarılı bir dağıtım.

Kurucusu John Martinson'un amacı kişisel Bilgisayar veya dizüstü bilgisayarlar için , verimliliği arttıran güvenli bir Linux İşletim Sistemi sağlamak.

Robolinux Pardus gibi wheezy tabanlı. Kurucusu John Martinson bir kaç kıtada yüzlerce pc ve dizüstü kullanıcısını dinledikten sonra her kullanıcının istediği ortak noktaları görmüş.

  Bilgisayar kullanıcıları virüs ve kötü amaçlı yazılımlardan ücretsiz korunmak istiyor , hepsi kullandıkları tüm windows programlarını linux dağıtımında çalıştırmak istiyor  vede hepsi daha az zamanda daha fazla iş yapabilmek istiyor.

Çoğu kişinin yaşadığı en büyük sorun windows programlarını linux dağıtımında çalıştıramadığı için windowsa geri dönmek olduğunu tespit eden John bu sorunu da ortadan kaldırmayı amaç edinmiş.

Robolinux herhangi bir Windows işletim sisteminden kat kat daha hızlı çalışıyor.

Windows kullanıcılarına özgü virüs ve kötü amaçlı yazılım tarafından etkilenmiyor, dizüstü bilgisayarınızın hızını artırıyor ve 3D masaüstü içinde kusursuz ve doğal olarak Windows programlarını çalıştırıyor. Playonlinux ve virtualbox ile windowsa geri dönmenizi gerektirecek hiç bir program kalmıyor. Malum internet explorer kullanmak zorunda olmak bile windows açmanıza neden oluyor. Bunun yerine artık hızlı açılan sanal bir windowsu robolinux ile kullanabilirsiniz.

Robolinux'te Sanal windows kurulumu için Virtualbox kullanıma hazır bir şekilde geliyor ,wireless ve yazıcılar gibi kapalı kodlu sürücüleri de sonradan arayıp bulmak zorunda kalmayacaksınız.

Tek tıklamayla kolaylıkla ek sürücülerinizi yükleyebiliyorsunuz. Bu konuyu açıklayan aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.
64 bit linux dağıtımlarında düzgün çalışmayabilen google earth uygulaması robolinux ile kolayca yüklenip stabil çalışabiliyor.

Sisteminde compiz yüklü olsun isteyenler için ise güzel haber compiz tamamen yüklü ve kullanıma hazır bir şekilde geliyor. Sadece compizi stabil olarak kullanan dağıtımların azlığına bakarak bile Robolinuxun ne kadar değerli bir dağıtım olduğunu anlayabilirsiniz. Bu bakımdan ben çok sevdim ufak tefek özelleştirmelerle hem havalı ,gösterişli hemde windows ihtiyaçlarınızı da gideren bir dağıtım bulduğunuz için çok sevineceksiniz.Ayrıca belirtmekte fayda var robolinux öntanımlı olarak gnome ve macos iconlarını kullanıyor.

Size kendi ekran görüntülerimden bir kısmını gönderiyorum. Robolinux yükleme basamakları video ve grafiksel olarak  linkte mevcut.http://www.robolinux.org/install/

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile